PRZEKSZTAŁCENIA


Dynamiczny rozwój firmy, zmiany podatkowe lub nowy model funkcjonowania przedsiębiorstwa powoduje potrzebę jej przekształcenia. Niezależnie od tego, czy będzie to spółka z o.o., spółka akcyjna czy inna forma spółki kapitałowej możemy ten proces przeprowadzić skutecznie od A do Z.
Świadczymy usługę przekształcenia firmy w spółkę prawa handlowego oraz przeprowadzamy od strony prawnej połączenia i przejęcia spółek. Zgodnie z naszym indywidualnym podejściem do Klienta najpierw przeprowadzamy audyt firmy pod kątem organizacyjnym, księgowym i prawnym, a następnie dobieramy optymalną formę prawną, która pozwoli przedsiębiorstwu na dalszy wzrost.
Posiadamy doświadczenie w dziedzinie prawa korporacyjnego i możemy wesprzeć w przekształceniu, połączeniu lub przejęciu spółek zarówno z sektora małych i średnich firm, jak i dużych i międzynarodowych podmiotów prawa handlowego.
 

SUKCESJA


Z sukcesją firmową jest jak ze znaną piosenką – trzeba wyczuć moment, kiedy zejść ze sceny niepokonanym. Ale sukcesja firmowa to nie tylko kwestia przekazania biznesu, ale także cały proces prawny. A w takiej, często delikatnej sprawie, bycie dobrym prawnikiem to za mało. Trzeba też znać się na ludziach i mieć bagaż doświadczeń, czyli krótko mówiąc, tak zwaną mądrość życiową.
Od wielu lat pomagamy właścicielom firm w przeprowadzeniu sukcesji we wszystkich jej aspektach prawnych: przekazywaniu wiedzy, władzy i własności, w darowiźnie udziałów i w ustanawianiu zarządu sukcesyjnego.
Pomagamy także w trudnych chwilach, gdy sukcesja nie jest planowana, aczkolwiek bywa konieczna. Dzieje się tak w przypadku śmierci członka zarządu, wspólnika czy współwłaściciela. Dbamy też o to, aby wszyscy nasi Klienci byli odpowiednio zabezpieczeni w kwestiach spadku poprzez przemyślany testament. Lepiej samemu zaprojektować, co się stanie, kiedy nas już nie będzie niż polegać na często kuriozalnych przepisach prawa spadkowego.
Nie straszymy Klientów, ale ich uświadamiamy, po czym przygotowujemy całą dokumentację prawną w ich imieniu, aby mogli spać spokojnie, i aby mieli pewność, że wszystko jest pod kontrolą.
 

DORADZTWO PODATKOWE


Podatki potrafią spędzać przedsiębiorcom sen z powiek i to niezależnie od wielkości firmy czy skali jej działania. Prawo podatkowe jest w naszym kraju mocno skomplikowane, a wiele przepisów tego prawa jest niejasna, wzajemnie wykluczająca się.
W takich warunkach prowadzenie biznesu jest utrudnione i dlatego doradzamy naszym Klientom jak dobrać do ich optymalną formę opodatkowania do ich działalności. Doradztwo podatkowe, jakie świadczymy przedsiębiorcom, pozwala im legalnie i realnie zaoszczędzić na podatkach. Dzięki temu środki finansowe, które do tej pory trafiały do fiskusa z powodu nieodpowiedniej formy opodatkowania mogą być reinwestowane w dalszy rozwój firmy.
W kwestii podatków nie warto być cwanym, ale z pewnością warto być sprytnym. I dlatego nasi Klienci mają przemyślany i optymalny ustrój podatkowy w swoich przedsiębiorstwach.
 

PRAWO PRACY


Jeśli zatrudniasz pracowników to wiesz, że dobrze jest polegać na wiedzy kogoś, kto się zna na zmiennych i niekoniecznie jasnych przepisach prawa pracy. W takich przypadkach dobra kadrowa to podstawa. Ale jeśli takowej nie masz, to zapraszamy do nas.
Wspieramy pracodawców w przygotowywaniu optymalnych umów z pracownikami, niezależnie od formy zatrudnienia. Reprezentujemy ich przed sądem pracy i doradzamy rozwiązania, które zabezpieczają firmę i jej właściciela przed szkodliwymi działaniami nieuczciwych pracowników.
Jednocześnie uważamy, że dobry pracownik to najważniejszy zasób firmy.
 

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI


Nieopłacone faktury to problem obecny w polskim biznesie od zawsze, a obecna sytuacja ekonomiczna wskazuje na to, że będzie coraz gorzej. Nieodzyskane należności to problem nie tylko księgowy, ale także finansowy (brak pieniędzy na bieżącą działalność lub inwestycje) oraz psychologiczny (irytacja, że klient przestał płacić lub nie płaci na czas, a dalsza współpraca z nim jest niemożliwa lub stoi pod dużym znakiem zapytania).
Jak szybko i skutecznie odzyskać pieniądze od dłużnika? Polecamy kontakt z nami.
W imieniu naszych Klientów skutecznie odzyskujemy wierzytelności już od ponad 20 lat. W odzyskiwaniu należności stosujemy różnorodne instrumenty prawne, mając na uwadze to, aby przeprowadzić skuteczną egzekucję długów, ale przy zachowaniu niskich kosztów windykacji. Udowadniamy Klientom, że windykacja długów może być zarówno skuteczna, jak i niedroga. Nie mówiąc już o tym, że powierzając nam odzyskanie pieniędzy od wierzyciela klient może sobie ten problem „zdjąć z głowy”.
 

UMOWY


Analizujemy umowy naszych Klientów i wskazujemy te zapisy, które są dla nich niekorzystne. Co więcej proponujemy nowe ich brzmienie, aby umowa chroniła interes naszego przedsiębiorcy. Wspieramy też w negocjacjach umów, aby prawne zabezpieczenia realnie chroniły Klientów, a nie pozostawały tylko zapisem na papierze.
Przygotowujemy też wszelkie umowy biznesowe naszych Klientów według tych samych priorytetów – to ich interes ma być chroniony, a umowa ma działać w każdej, także nieprzewidzianej sytuacji. Podczas tworzenia umów myślimy za właścicieli firm, projektujemy możliwe scenariusze i ich potencjalne konsekwencje i zabezpieczamy w umowach interes naszych Klientów.
Przedsiębiorca nie musi znać się na pisaniu umów, tylko na prowadzeniu swojego biznesu. Powinien natomiast znać się na ludziach, którzy mu tę umowę dobrze przygotują. Zapraszamy do sprawdzenia nas.
 

RODO


Ochrona danych osobowych w firmie to nie tylko polityka cookies na naszej stronie internetowej, ale cały proces zabezpieczenia danych pracowników, dostawców, klientów. Warto podejść do tego tematu profesjonalnie.
Kompleksowo wdrażamy w firmach system ochrony danych zgodny z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Ale na tym nasza rola się nie kończy, ponieważ ochrona tego typu danych leży w rzeczywistym interesie firmy, zwłaszcza w czasach, kiedy informacja stała się równie cenna, co pieniądz.
Zapraszamy do składania zapytań ofertowych w temacie kompleksowej ochrony danych osobowych.